top of page
54224-modern-house-in-woods-2022-03-04-02-38-22-utc.jpg

Yapısal Ahşap Uygulamaları

Ahşap, estetik bir yaşam alanı olarak hayatımızda yer alıyor. Bir evin veya yaşam alanının insana huzur vermesi, insanı mutlu etmesi ve aynı zamanda estetik olarak insanı tatmin etmesi tüm detayların uyumuna bağlıdır. Bugün insana huzur veren ve detayları ile ahşap yapılar tercih edilmektedir.

Daha az enerji ile daha iyi evler yaratın...

"İyi yalıtımlı uygun pencereler ve iyi yalıtılmış dış duvarlar, çatı ve zemin döşemesinden oluşan bir kabuğu, kışın evde ısıyı korur ve yaz aylarında dışarıda tutar." ​

 

Birbirinden güzel ahşap yapılar sizlere evler hakkında fikir verirken mimari olarak da ahşap yapıların zarafeti hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Ahşap doğal ve yaşayan bir malzeme olarak hem evinize doğallık kazandıran hem de kullanımı ve şekillendirmesi kolay olan bir malzemedir.

 

Ahşap, tercih sebebi oluşturan doğal ahşap yapısı sayesinde, ek bir kaplama maliyeti getirmeden, kendi başına mimari ve görsel olarak üstün özelliklere sahiptir.

Yapısal Ahşap Projeleri

oliur-POycdKPE8KQ-unsplash.jpg
76A9413-Edit-full-Copy-scaled-e1640641246532.webp

Tercih Sebebi

Taşıyıcı özelliği, mekanik direnci çok yüksek olan lamine edilmiş ahşaplar, özgül ağırlığının da hafif olması nedeniyle beton ve çelik yerine tercih sebebi oluşturmaktadır.

 

Lamine edilerek geliştirilmiş taşıyıcı yapısal ahşaplar, kendi doğasından çok daha güçlü olarak yapılarda yeniden hayata bağlanır. Ağır yüklerin ve büyük açıklıkların bulunduğu yapılar için mükemmel özellikler sergiler.

Ahşap Çatılar

Özel uygulamalara bağlı olarak dağ evi, villa veya farklı amaçla kullanılan yaşam alanları için ahşap çatılar, ahşabın sıcaklığını mekanlara yansıtacak bir alternatif oluşturacaktır.

 

Kaliteli malzemelerle mekanlarınıza uygulanarak yansıtıldığı çatı modellerinde tercih edeceğiniz ahşap zevkinize uygun şekilde tasarımlarınızın bir örneği olacaktır.

 

İç ve dış dekorasyonda hakim kıldığınız ahşabı çatıda da uygulayabilme ve bütünlüğün bozulmadan estetik bir biçimde mekanlarınıza yansıtılmasını sağlamak en büyük avantajlarınızdan olacaktır.

Şimdi Daha Fazla Bilgi Edinin

Ahşap ev
bottom of page