İzmir Naturel Ahşap Yapı Sistemleri Lamett Parkeler ve Örnekleri

Zemin Tutkusu

Ahşap zemin veya parke zemin, masif ahşap üst katmanı en az 2,5 mm kalınlığında olan tüm ahşap zeminler için genel bir terimdir. Lamett tüm ahşap zeminler meşe parke zeminlere sahiptir. Meşe iç, her türlü modern geleneksel maçlar ve aşınma sunmak için uzun ömürlüdür. Her bir son işlem tipinin hem görünüm hem de bakım açısından kendine özgü özellikleri vardır. Yağlı ve lake parke arasından seçim yapabilirsiniz.

YAĞLI PARKE

Parke yağının uygulanması bir doyma işlemidir: yağ, tamamen doyana kadar parke ağacının tanesine nüfuz eder. Bu parke yağı elle veya mekanik olarak uygulanabilir. Ek olarak, kurutma işlemlerinde bir ayrım yapılır.

LAKE PARKE

Lak uygulayarak ahşabın yüzeyinde ahşabın gözeneklerini tamamen kapatan bir film oluşturulur. Lamett meşe parke, yağlı parkenin görünümünü mümkün olduğunca taklit eden bir mat lake ile kaplanmıştır. 

 

Parke cilaları rulo halinde ahşap grenlere dik olarak uygulanır. Birkaç kat uygulanır ve bir sonraki kat uygulanmadan önce her katın tamamen kuruması gerekir. Bu lake katmanının toplam kalınlığı parke zeminin aşınma direncini belirler.

UV YAĞLI PARKE

Yağ, ahşap lifleriyle aynı yönde bir fırça veya rulo ile eşit şekilde uygulanır. Kısa bir penetrasyon süresinden sonra, bu parke yağı tahtaya mekanik olarak sürülür ve fazla yağ da mekanik olarak çıkarılır.

 

Plakalar, UV radyasyonu ile sadece birkaç saniye içinde kurutulur. Kullanmadan önce yağa bir foto başlatıcı eklenir. Bu başlatıcı, UV radyasyonu ile aktive edilir. Bu moleküller sertleşme reaksiyonunu başlatır. Plakalar, yağ işleme hattını kuru ve paketlenmeye hazır halde bırakır.

OKSİDATİF YAĞLI PARKE

Parke yağının uygulanması burada geleneksel şekilde gerçekleşir. Her tahta, çok yüksek kalitede parke yağıyla (Rubio Monocoat veya Woca yağı) elle yağlanır. Otantik yağlı parkenin görünümünü elde etmek için, yağ ahşap liflerinin optimal doygunluğu sağlanana kadar uygulanır ve sonra tekrar silinir.

 

Rengi sabitlemek için, tahtalar tamamen doğal bir şekilde kurumalarına izin verilen 5 gün boyunca kurutma raflarına yerleştirilir. Sonuç, hem açık hem de koyu renk tonlarında, farklı ahşap tanecikli bir tahtadır. 

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Siyah LinkedIn Simge